Výhra nad Spartou debakl se Žraloky

19.11.2012 09:35

O uplynulém víkendu se na zlínském zimním stadiónu odehrály další zápasy České sledge hokejové ligy. Úřadující mistr SHK Lapp Zlín na svém ledě hostil před tímto víkendem v pořadí tabulky druhý a třetí tým ČSHL 2012/2013.

V sobotu do Zlína přijela pražská Sparta. Od úvodního buly se domácí tým pustil do soupeře a udával tempo hry. V končící osmé minutě hráči Lapp Zlín zúročili svůj tlak a otevřeli skóre utkání. Gól po asistenci Paláta a Juliny vstřelil Šafránek. Přestože zlínští sledge hokejisté nadále nepolevili ve hře, nepodařilo se jim překonat výborně chytajícího sparťanského Vápenku. Až v posledních pěti minutách zápasu začaly padat góly. Ve čtyřicáté minutě se domácí prosadili hned dvakrát. Napřed skóroval Šafránek a chvíli na to Palát. V poslední minutě se do tabulky střelců zapsal kapitán Hábl a tím stanovil konečný výsledek SHK Lapp Zlín vs. Sparta Praha 4:0.

V neděli Lapp Zlín na svém ledě přivítal před tímto kolem aktuálně druhý tým ČSHL Sharks K. Vary.  Hned od začátku utkání se hrálo v rychlém tempu. Po dvou neúspěšných střelách domácích na bránu soupeře  se do protiakce dostali Žraloci a otevřeli skóre zápasu v končící první minutě. I když tento gól domácí zaskočil, nepolevili ve vysokém tempu a nadále se zápas přeléval z jedné strany na druhou. Zlínu se podařilo vyrovnat v poslední minutě první třetiny, ale ještě v té samé minutě Žraloci vstřelili Molkovi branku. V druhé třetině domácí Lapp Zlín vyrovnal při vlastní přesilovce. Žraloci ještě do konce třetiny stihli vstřelit gól a závěrečná část utkání začínala se skórem 2:3. Tento stav sliboval velice zajímavou poslední třetinu. Místo velkého tlaku od domácích hráčů přišla studená  sprcha. V průběhu minuty a půl zlínští sledge hokejisté dostali tři góly a bylo po nadějích. Po této gólové nadílce domácí hráči úplně přestali hrát do té doby  kombinační a kvalitní hokej. Ve čtyřicáté minutě se podařilo ještě snížit Zdeňku Šafránkovi na 3:6, ale Žraloci ještě do konce zápasu stihli nastřílet další tři branky. Konečný výsledek SHK Lapp Zlín vs. SKV Sharks K. Vary 3:9.

Trenér Tomáš Sedláček po zápase řekl: „Všechno zlé je pro něco dobré. Zlín do tohoto zápasu v letošní sezóně nepoznal hořkost porážky a jednou to muselo přijít. Lepší v základní části, jak v play-off . Doufám, že hráči se z tohoto zápasu poučí. Mrzí mě takový debakl“ konstatoval trenér.