Úvodní zápas sledge hokejového turnaje - plný dům! - PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO!

13.03.2010 10:54

Ještě 20 minut před úvodním buly mezi Kanadou a Itálií bylo v UBC ThunderBird Aréně vidět v hledišti volná místa. To se však během desíti minut změnilo a utkání začalo před plným hledištěm, určeným veřejnosti. Volná místa zůstala pouze v sektoru IPC.

V první třetině Italové houževnatě bránili a pouze nešťastně odražený puk od předního zobáku saní vlastního obránce zapříčinil změnu skóre, Kanada vyhrála první třetinu 1:0.

Druhá třetina začala se zpožděním, po úpravě ledu totiž zůstalo za brankami příliš mnoho vody a hřiště nebylo způsobilé. Přes tlak domácího týmu se však skóre nezměnilo a do šaten po druhém dějství odjížděli borci obou týmů s nezměněným gólovým účtem. Italové viditelně spokojenější s průběhem zápasu.

Třetí třetina se zpočátku neodlišovala od předchozích, hodně faulů pískaných i nepískaných. Postupně ale začala propadávat italská obrana a to bylo něco pro kanadské útočníky. Bezmocný Stillitano se jen mohl zlobit na svou doposud úspěšnou obrannou hráz.