Sledge hokejisté Zlína ve Švédsku narazili

11.02.2013 10:21

Zlín – Sledge hokejisté SHK Lapp Zlín se neprosadili na prestižním turnaji Malmö Open ve Švédsku. Přestože sehráli s elitními týmy z Norska, Německa a domácími výběry velmi vyrovnané zápasy, skončili na posledním, šestém místě.

„Turnaj nám nevyšel. Chyběli nám sice klíčoví obránci, což se na hře projevilo, vymlouvat se na to ale nemůžeme a ani nechceme. Formu ani sportovní štěstí jsme prostě neměli,“ přiznal trenér SHK Lapp Tomáš Sedláček.

Zlín se na tradičně výborně obsazený turnaj vrátil po pěti letech a do Malmö přijel v roli úřadujícího českého mistra. V úvodních utkáních s domácím FIFH a německými Brémami byl lepším týmem, kvůli střeleckému trápení ale uhrál vždy jen remízu 1:1. Souboj s norským Oslem, které turnaj vyhrává od roku 2007, přinesl divokou přestřelku, kterou čeští mistři prohráli 4:8. „Norům výborně zahrál útočník Pedersen, jeden z nejlepších hráčů světa. Zabral za stavu 3:3 a zvrátil zápas na stranu soupeře,“ přiznal Petr Julina, vedoucí týmu SHK Lapp.

V dalších duelech šel výkon Zlína postupně dolů a prohrál tak jak zápas s norským Jordalem, tak švédskou Nackou. Ve vyřazovací části narazil na Brémy a po prohře 0:1 v prodloužení byl odsouzen k zápasu o celkové páté místo. I v něm podlehl v prodloužení 1:2 domácímu FIFH. Vítězem turnaje se stalo opět Oslo.

Pro sledge hokejisty Zlína letošní sezona vrcholí v březnu, kdy se v dvojzápase proti Pardubicím utkají o třetí místo v lize. Tažení za obhajobou titulu jim překazila Sparta Praha, kterou ve finále vyzvou Karlovy Vary.

Výsledky SHK Lapp Zlín na Malmö Open 2013: Základní část: Zlín – FIFH 1:1, - Brémy 1:1, - Oslo 4:8, - Jordal 0:2, - Nacka 0:3. Play off: Zlín – Brémy 0:1 v prodloužení. O 5. místo: Zlín – FIFH 1:2 v prodloužení.