Sledge hokejisté Zlína konečně vstřelili více jak jeden gól a v sérii o bronz vedou 1:0

25.02.2013 10:21

V neděli 24. února sledge hokejisté Lapp Zlín odehráli úvodní zápas série ČSHL 2012/2013 o konečné třetí místo. Na první utkání odjeli na pardubický led, kde na ně čekali domácí Mustangové. První minuty zápasu se nesly v klidné hře na obou stranách a bylo vidět, že ani jeden tým nechce udělat chybu a hráli ze zabezpečené obrany. Na začátku šesté minuty byl vyloučen domácí hráč R. Buhr. Zlínští sledge hokejisté ihned po vhazování v obraném pásmu domácích vyhráli bully a od modré čáry obránce  Julina po asistenci Šafránka a Hábla otevřel skoré tohoto zápasu. Po tomto gólu se strhla doslovně gólová přestřelka. Ještě v té samé minutě domácí Mustangové srovnali Kubešem. Hned v následující minutě se Lapp Zlín opět ujal vedení po asistenci Stodůlky skóroval Palát. I na tento gól domácí rychle zareagovali a v deváté minutě opět srovnali, když zlínského Matouška prostřelil opět Kubeš. Ani tento vyrovnaný stav dlouho nevydržel. V desáté minutě zlínský kapitán Hábl po asistenci Paláta opět vrátil vedení na stranu Zlína. Do konce třetiny další gól nepadl a stav byl 3:2 pro Lapp Zlín. V druhé třetině se domácí snažili o vyrovnání a zlínské sledge hokejisty v některých chvílích přehrávali, ale všechny jejich šance zlikvidoval zlínský brankář Matoušek. Nepomohla jim k tomu ani přesilová hra, když na dvě minuty byl vyloučen zlínský obránce Mach. Ani Zlínu se nepodařilo vsítit domácím branku a druhá třetina tak skončila 0:0. Do třetí třetiny hráči SHK Lapp Zlín vstoupili velkým tlakem a usadili se v obraném pásmu Mustangů, kde svou kombinační hrou motali domácím hráčům hlavu a k ničemu je nepustili. Tento tlak v 36 minutě zúročili gólem Paláta po asistenci Šafránka a Hábla . Tímto gólem zlínští definitivně  převzali kontrolu nad utkáním a nedovolili domácím žádné zdramatizování duelu. Ba naopak, ještě ve 41 minutě po nádherné nahrávce Stodůlky uzavřel konečné skóre Hábl a tím stanovil konečný stav utkání na 5:2 pro Lapp Zlín.

Tímto vítězstvím se Zlín v sérii ujal vedení 1:0 a od bronzových medailí je dělí „pouze jedno vítězství“.

Rozhodující zápasy se odehrají příští víkend na ledě Zlína.

Také se o uplynulém víkendu odehrál první zápas finálové série mezi Sharks K. Vary a pražskou Spartou. V tomto zápase Sharks vyhrál 6:2 a ujal se vedení v sérii 1:0.