SHK Lapp Zlín si přivezl 3 body z Jižních Čech

03.12.2012 09:11

V neděli 2.12. se odehrálo poslední kolo ČSHL v tomto roce. Sledge hokejisté Lapp Zlín zavítali na led jihočeského týmu z Č. Budějovic.

Hned v první minutě utkání oba týmy prvními střelami na soupeřovu bránu vstřelili gól. Nejprve ve 26 vteřině otevřel skoré zlínský Z. Šafránek a v 54 vteřině  českobudějovický J. David

I když Lapp Zlín byli papírovými favority utkání. První třetina tak vůbec nevypadala. Zlínští hráči se nemohli dostat do svého herního tempa jak jsou zvyklí. Nedařila se zejména kombinace. Bylo vidět, že ve zlínské obraně chybí jeden z obránců Peter Štít na kterého je zvyklý jeho parťák Pavel Julina. V druhé třetině se však zlinští sledge hokejisté konečně dostali do herního tempa a od začátku přebrali kontrolu nad utkáním. V 18 minutě Z. Šafránek vstřelil druhý gól Zlína v 24 a 28 minutě zvyšoval D. Palát. Druhá třetina tak skončila 4:1 pro Lapp Zlín. Na začátku třetí třetiny Zlín zásluhou P. Stodůlky a Z. Hábla ještě navýšili stav zápasu na 5:1. Od té doby zlínští měli zápas pevně ve svých rukou a budějovické sledge hokejisty k ničemu nepustili. Zlínu vycházely kombinace nahrávky, přechody do útočného pásma. Touto hrou Lapp Zlín ještě do konce zápasu vstřelil dva góly. V 37 minutě Z. Šafránek a ve 40 minutě D. Palát. Oba hráči těmito trefami si do svých statistik zapsali hattrick.

Výsledek utkání Kings Č. Budějovice vs. SHK Lapp Zlín 1:8. Premiéru v ČSHL a ve Zlínském dresu si odehrál slovenský reprezentant Marian Ligda. Trenér si jeho výkon velice pochvaloval.

Touto výhrou si Zlín připsal další 3 body do tabulky a pokud v posledních dvou zápasech základní části získá alespoň 4 body vyhraje základní část ČSHL 2012/2013.