Šampionát v Srbsku jde do play off

17.11.2012 10:36

Roli favoritů splnila čtveřice Rusko, Německo, Švédsko a Polsko. Dva z těchto států budou moci vyslat své reprezentanty do elitní skupiny A na příští rok do Korei.

První utkání proti sobě poslalo slovanské borce. Ani na okamžik nebylo pochyb o pánovi na ledě, Rusové měli velmi výraznou převahu a s Poláky se vůbec nemazlili. Jen sporadicky tlačil Flis své spoluhráče do útoku. Po výsledku 7:0 upadli Poláci do hlubokého smutku a Rusové se radovali z jistého finále a postupu do A skupiny , zároveň i dostatečného splnění podmínek pro účast v roli hostitele na paralympiádě v Soči.

Večerní duel se odehrával s bigbítovým koncertem v pozadí a celé dvě třetiny v této kulise nepadlaly branky. Přesto to byl jeden z těch divácky atraktivnějších zápasů. Švédi i Němci bojovali o návrat do elity, ale do přestávky před třetí třetinou planě. Teprve třetí třetina přinesla 3 góly - a všechny do německé sítě. Úspěšnější Švédové postupují do finále. Tack.