SHK Lapp Zlín porazil Kohouty a vyhrál základní část ČSHL 2012/2013

06.01.2013 21:38

V neděli na poslední zápas základní části ligy přijeli do Zlína Kohouti z Olomouce. Pro Kohouty to byl také poslední zápas letošní sezóny, protože skončili na posledním místě tabulky. „V předchozím zápase, který jsme odehráli v Olomouci, se Kohouti skoro vůbec nedostali před naši branku a celý zápas se jen bránili tlaku Zlína a nesnažili se tvořit žádnou hru“ řekl zlínský trenér T. Sedláček . Ale styl hry tomu vůbec nenasvědčoval, že je to zápas nejlepšího a nejhoršího týmu z tabulky. Od začátku utkání se hrál pohledný a kombinační hokej na obou stranách. Svou hrou Olomouc překvapil. Kohouti zakládali protiútoky, vytvářeli si šance před zlínskou brankou. Olomouc nezaskočila ani první branka, kterou po nahrávce Z. Hábla ve čtvrté minutě vstřelil P. Stodůlka. Zlínu ke vstřelení dalšího gólu nepomohla ani přesilová hra v 18. minutě, když za držení byl vyloučen hostující hráč M. Novák. Tato přesilová hra se zlínským vůbec nepodařila a ani jednou neohrozili branku soupeře. Nadále se hrál aktivní hokej na obou stranách. Až v posledních čtyřech minutách druhé třetiny se zlínským sledge hokejistům podařilo překonat výborně chytajícího L. Hulína. Nejprve ve 26. minutě zvyšoval Z. Hábl a v 29. minutě na 3:0 zvýšil Z. Šafránek po asistenci D. Paláta. Hned v první minutě třetí třetiny zvýšil na čtyřbrankový rozdíl P. Štít po asistenci P. Juliny a Z. Hábla. Tím Lapp Zlín získal nad Kohouty převahu a třetí třetina byla plně v jejich režii. Olomouc přestal utočit a domácí se snadněji dostávali  do obranného pásma Kohoutů, kde kombinační hrou ohrožovali branku soupeře. Zlín v tlaku nezastavilo ani vlastní oslabení, ve 34. minutě byl vyloučen D. Palát. Ve 42 minutě završil skóre na konečných 5:0 Z. Šafránek po asistenci D. Paláta. Tato výhra zajistila hráčům SHK Lapp Zlín první místo po základní části ČSHL 2012/2013.