Několik postřehů z Noveho Sadu, B skupiny MS ve sledge hokeji

16.11.2012 19:51

Spolu se zástupci Japonska, Slovenska, Srbska, které neměli na šampionu své týmy, jsme mohli trochu nezaujatě sledovat probíhající boje.

Hned úvodní zápas přinesl překvapivý průběh. Holandsko po dvě třetiny drželo Německo v bezbrankové remize a německé nervy pracovaly pod těžkým tlakem. V poslední třetině rozlouskl napětí Disveld a potvrdil Kessler, Německo po zvítězilo pouze 2:0.

Ve druhém zápase Polsko těsně prohrálo s obnoveným týmem Švédska poměrem 3:2 pro seveřany.

Ani dalšínden bojů nepřínesl výrazné gólové výsledky, v přečasném vrcholu šampionátu na sebe poprvé narazili Rusové a Němci a v základní hrací době se

nerozhodlo. Konečný výsledek posunul na lepší pozici vítězné Rusko (3:2).

Teprve večerní utkání dosáhlo na vyšší skore, Švédové ukázali, že míří zpět do eliní skupiny A,a Rakušané jim nebyli důstojnou překážkou.6:1

poslední den zápasů v základních skupinách přinesl favoritům gólové hody rozdílu třídy. Rakouská nováčkovská dań pokračuje, bránit nestačí, díky Flisovi a jeho spoluhráčům, které už známe lépe i z hostování v naší lize, Poláci probudili své šance na playoff - 8:0.

Večerní trénink Ruska s výsledkem 9:0 postavil Holandsko jen do role sparingpartnera a ukázal, jak vážně to Rusové se Soči myslí