Nádherný zápas finálové série v Ostrově nad Ohří, a vyhráli jsme jej.

19.02.2012 23:14

Pravda, jen s minimálním skóre potřebným k vítězství, a to 1:0 z našeho pohledu. Divácká kulisa, kterou lze zažít jen v Ostrově (jak to ti varští dělají?) hnala své borce do neuvěřitelně vyrovnaného zápasu, jehož takřka minutový průběh si můžete připomenout díky bezchybné zasvěcené práci Honzy Chlubny, přítomny byly kamery hned dvou televizních kanálů - regionálního i veřejnoprávného sportovního. Byť se oba reprezentační brankáři - na každé straně po jednom - postarali o 40 minut hry bez branky, i přesto záběry z tohoto duelu budou patřit k tomu nejlepšímu z letošní mistrovské soutěže. Honza Matoušek dnes svůj protějšek v osobě Michala Vápenky překonal - Michal byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu, na druhé straně převzal ocenění střelec jediného gólu v utkání, kapitán SHK LAPP Zlín, Zdeněk Hábl, kterému asistoval David Palát. On, se Zdeňkem, Erikem Fojtíkem a Honzou Matouškem však zpět na Moravu nedorazili - reprezentační povinnosti ve formě přípravného turnaje v Itálii je nasměrovaly do Litoměřic. Mistrovství světa skupiny A, kam od roku 2009 patří i ČR, se totiž kvapem blíží - ale to už je jiná story. Finálová série však bude pokračovat již 2.3. ve Zlíně. Máme mečbol.