Malmö Open 2013 – Druhý a třetí hrací den (pátek a sobota 8.-9..2.2013)

11.02.2013 10:11

Ve druhém dni sledgehokejového turnaje Malmo Open 2013 zbývalo hráčům SHK LAPP Zlín odehrát poslední dva zápasy základní části turnaje s týmy Jordal a Nacka. Po prvním dnu a 3 odehraných zápasech měli hráči Zlína za sebou dvě remízy a jednu prohru a tak hlavním úkolem v dalších zápasech bylo vylepšit celkovou bilanci posunout se do horní poloviny tabulky. Prvním pátečním soupeřem Zlína byl od 8:00hod tým Jordal.. Malá produktivita Zlína a neproměnování šancí - tak by se dal tento zápas charakterizovat. Přes střední pásmo se zlínští dostávali jen velmi těžko a když už se ocitli ve střelecké pozici, bya střela zblokována protihráčem nebo minula branku. Tím, který neminul se stal v čase 9:14 Kjell Vidar Royne, který po nahrávce Riviery poprvé překonal brankáře Molka. Zlín si mnoho dalších šancí nevypracoval, a pokud ano, tak skončily na plexiskle na brankou nebo v náruči golmana Johansena. 3 minuty a 24 sekund po začátku druhé poloviny přidal druhou branku týmu Jorda hráč číslo 5 Jan Roger Klakegg, čímž potvrdil výsledek utkání, ve kterém tým SHK LAPP Zlín vyšel bodově naprázdno a prohrál 0:2.

Zápas s týmem Nacka byl poslední možností, jak si zlepšit své postavení v tabulce turnaje. Bohužel ani v tomto zápase se zlínským nepodařilo vstřelit branku, naopak soupeř se mohl radovat hned čtyřikrát. Zlín tedy podlehl týmu Nacka 0:4.

V sobotu měl Zlín na programu zápas s německým týmem Bremen. V případě výhry v tomto zápase mohl Zlín počítat s účastí v bojích o semifinále. Už od prvních minut zápasu bylo zřejmé, že hráči SHK LAPP Zlín si vzali slova trenéra Sedláčka k srdci a předvedli zcela jiný výkon než v předchozích zápasech. Díky promyšleným přihrávkám dokázali snadno překonávat střední pásmo a vypracovali si mnoho šancí. Zlínským střelcům kazil radost nejen brankář Uhleman ale také branková konstrukce, která dvakrát zastavila povedené střely Zlína. Dobře fungující obrana SHK LAPP Zlín povolila soupeři pouze 9 střel na branku, které však zastavil bezchybný Molek. Po 30 minutách skončil zápas nerozhodně 0:0 a následovalo 5-ti minutové prodloužení. Doposud bezchybná obrana Zlína si vybrala slabší chvilku a když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, zasadil Zlínu tvrdou ránu Bruno Hering, který 51 sekund před koncem v samostatném úniku překonal brankáře Molka střelou do horní poloviny branky a zajistil týmu Bremen účast v bojích o semifinále a tým Zlína odsoudil k boji o 5.-6.místo, který se uskuteční v neděli v 9:00 hod.