Hráči SHK Lapp Zlín první zápas semifinále play-off prohrál

13.01.2013 17:52

V sobotu 12.1. hráči Lapp Zlín odehráli první semifinálové utkání play-off ČSHL 2012/2013  proti pražské Spartě na jejich ledě v Neratovicích . Sledge hokejisté Zlína v prvním semifinálovém utkání na Spartě prohráli po nájezdech 2:1.

Pikantní je, že oba góly jim střelil zlínský hráč Jan Zapletal, který hostuje ve Spartě.

I když zlínskému týmu v sestavě chyběli dva klíčoví hráči Šafránek a Stodůlka, ihned po úvodním buly se začali dostávat do útočného pásma a ohrožovat sparťanskou bránu. V třetí a v sedmé minutě zlínští přesilovou hru však nevyužili. V desáté minutě se konečně podařilo zlínským hráčům překonat domácího brankáře Michala Vápenku a po nahrávce Pavla Juliny  první gól v české lize vstřelil nováček ve zlínském dresu Marian Ligda. I když tlak zlínských pokračoval nadále, další gól se nepodařil. Hned v první minutě druhé třetiny Sparta vstřelila vyrovnávací branku. Jan Zapletal od modré čáry překonal zlínského Matouška přesnou střelou do levého horního rohu jeho branky. V sedmé minutě byl vyloučen zlínský hráč Zdeněk Hábl  na dvě minuty. Hráči Lapp Zlín toto oslabení zahráli skvěle. Dařilo se jim vyhazovat puky ze své obrané třetiny a domácím nedovolili ani jednou vystřelit na bránu. Zlín i po tomto oslabení pokračoval ve své hře a sparťanské hráče přehrávali. Bylo vidět spoustu tvrdých, ale čistých soubojů o puk. V posledních pěti minutách druhé třetiny zlínští trochu polevili a domácí toho hned využili a několika dobrými střelami ohrozili zlínského Matouška, který si se všemi střelami poradil. Na začátku třetí třetiny opět Lapp Zlín hrál ve čtyřech. Na trestnou lavici usedl Peter Štít. I toto oslabení zlínští odehráli s přehledem. Za celé oslabení zlínský brankář čelil jen jedné střele z dálky. Po tomto oslabení již zlínští zamkli Spartu v jejich obraném pásmu a snažili se svou hrou překonat Vápenku. Bohužel se jim to do konce hrací doby nepodařilo.

O vítězi zápasu a vedení v sérii musely rozhodnout tři samostatné nájezdy. Hned v první sérii nájezdů se rozhodlo. Nejprve jel zlínský David Palát, který nepřekonal Vápenku. První nájezd Sparty proměnil Zapletal. V další sérii nájezdů branka nepadla. Tím byl první semifinálový zápas rozhodnut v prospěch domácích a Sparta se ujala vedení v sérii hrané na dva vítězné zápasy 1:0.

Obránce Pavel Julina po zápase řekl:

„V poslední minutě jsem se ocitl sám před ležícím Vápenkou a střelou jsem zvedl puk nad něj, ale on nevím jak tam ještě stihl natáhnout hlavu a puk jej do ní trefil. Moc mě tato šance mrzí, že neskončila gólem.“

Trenér Tomáš Sedláček v kabině všechny hráče pochválil za výkon, který odvedli. „Bohužel jsme dnes neměli štěstí v koncovce. Jinak jsme Spartu jednoznačně herně přehráli.“

Na vyrovnání a případné otočení série ve svůj prospěch mají hráči Lapp Zlín výhodu domácího prostředí. Odveta se odehraje v sobotu 2.2. od 15:45 hodin na PSG Aréně ve Zlíně. Případný třetí rozhodující zápas se odehraje o den později a to v neděli 3.2. od 11:30 hodin opět na PSG Aréně Zlín.