Bronz vystřelil kapitán Hábl

09.03.2013 11:44

Zlín – Sledge hokejisté SHK Lapp Zlín vybojovali bronzové medaile. Sérii proti pardubickým Mustangům vyhráli 2:0. Po výhře 5:2 na ledě Východočechů zvládli i domácí utkání, nejtěsnější výhru 1:0 jim zajistil na počátku druhé třetiny kapitán Zdeněk Hábl.

SHK Lapp Zlín – SHK Pardubice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Domácí se potýkali nejen s kvalitami soupeře, ale také s nedostatkem hráčů. V sestavě jim chyběli hned čtyři, zápas tak odehráli prakticky bez střídání. Rozhodující moment přišel 30 vteřin po zahájení druhé třetiny, kdy SHK Lapp využil přesilovou hru. Do ideální palebné pozice si najel Hábl a nekompromisní ranou vymetl „šibenici“ pardubické branky. „Pořádně jsem tu střelu ani neviděl, růžek jsem se ale snažil trefit,“ přiznal úspěšný střelec. „Nešlo to chytit. Trefil to skvěle,“ přiznal pardubický gólman Hulín.

Zlín měl poté hru zcela pod kontrolou a mohl přidat i další góly, šance Šafránka a Paláta ale zlikvidoval skvělý brankář Pardubic. Výborně takticky zahranou koncovkou domácí nepustili Mustangy ani do závěrečného tlaku. „Parádní zápas, týmu jsem za něj v kabině poděkoval. Bronz si rozhodně zasloužíme,“ nepochybuje trenér SHK Lapp Tomáš Sedláček.

Zlín má za sebou další úspěšnou sezonu. Suverénně ovládl základní část ligy, v obhajobě titulu mu zabránily až těsné porážky v semifinále play off se Spartou Praha. Kapitán Zdeněk Hábl byl zvolen do all stars týmu ligy.