Zlín porazil Spartu 3:0

16.11.2013 20:45

Uběhlo pouhých 14 dnů a tým SHK LAPP Zlín opět vyjel na ledovou plochu s cílem získat další cenné body. V sobotu 16. listopadu od 13 hod přivítal na svém ledě tým HC Sparta Praha, který ve 4 odehraných zápasech získal 9 bodů a drží se na 2. příčce tabulky. Od první minuty se Zlínu podařilo vnutit soupeři svoji hru a narušovat jeho rozehrávku. Z této aktivity těžil už ve 4. minutě Pavel Julina, který se s pukem dostal zpoza branky a střelou pod horní tyčku překvapil z ostrého úhlu sparťanského gólmana Michala Vápenku. V 11. minutě byl vyloučen David Palát za „téčko“, ale i se 4 hráči se Zlín bez problémů ubránil a domácí brankář Stanislav Molek musel zasahovat pouze jednou při střele od modré. Zlínská obrana se viditelně poučila z předchozího zápasu s Olomoucí, velmi dobře bránila ve středním pásmu a pražské útočníky nepustila do žádných velkých příležitostí. V první třetině již však žádné branky nepadly a tak první část hry skončila nejmenším možným rozdílem 1:0 ve prospěch domácích. Na začátku druhé třetiny se jako první z branky radovali opět domácí, když Stodůlka vybojoval puk, zavezl jej do pásma a přihrál Háblovi a ten křižnou přihrávkou přes brankoviště vyzval Paláta ke skórování 2:0! Za necelé 3 minuty přidal třetí branku Fojtík, který ze střední vzdálenosti propálil puk až do branky. Brankář Vápenka střelu vůbec neviděl a mohl se zlobit pouze na své obránce, kteří mu zakryli výhled. Jednu z šancí měl i hostující Zapletal, ale domácí Molek jeho střelu od modré viděl a puk ukryl bezpečně ve své rukavici. Na konci druhé třetiny si Zlín ještě zahrál přesilovku, to když si Zdeněk Krupička šel odpykat dvouminutový trest za držení, ale této příležitosti zlínští nedokázali využít. Ve třetí třetině již Sparta znatelně polevila ve své snaze ještě něco udělat s vývojem utkání a tak se zápas spíše dohrával. Do konce zápasu se už stav nijak nezměnil, a tak si tým SHK LAPP Zlín připsal další vítězství, tentokrát 3:0 nad týmem HC Sparta Praha.

V zítřejším zápase tým SHK LAPP Zlín od 11:15 hod změří síly s týmem SKV Sharks Karlovy Vary.