Vyprodaný stadion na úvod LAPP Cupu viděl drtivou výhru Zlína nad Carinthian

07.09.2017 13:28

Úvodní zápas LAPP Cupu vyšel zlínským sledge hokejistům skvěle. Před vyprodanou PSG arénou porazili Carinthian Steelers 6:0 a připsali si první tři body. Hattrickem se na vysokém vítězství podílel Martin Joppa.

ZLÍN – CARINTHIAN 6:0 (5:0)

Branky a nahrávky: 1. Šafránek (Hábl Z., Krupička), 12. Joppa (Šafránek), 12. Ligda (Joppa, Hábl Z.), 14. Krupička (Zapletal, Palát), 14. Joppa, 16. Joppa (Ligda, Hábl D.) Vyloučení: 0:2 Využití: Bez V oslabení: Bez, Střely na branku: 24:2, Diváci: 529 (vyprodáno).

Sestava SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Doležal, Hábl Z., Julina, Zapletal – Hábl D., Joppa, Krupička, Ligda, Palát, Stodůlka, Šafránek.

Sestava Carinthian Steelers: Ossimitz – Eberdofer, Hrbek, Klíma, Schilcher – Burtscher, Habeler, Haindl, Kalegaris, Wagner.

Nástup na led vyrazil hráčům dech, stadion praskal ve švech a davy fanoušků netrpělivě čekali na úvodní buly. Už od začátku zápasu šlo poznat, že Zlínští budou tím aktivnějším týmem. A navíc už v závěru první minuty šli do vedení. Vyprodanou halu rozjásal Zdeněk Šafránek.

Převaha Lappáků pokračovala, přesilovku ještě domácí nevyužili, ale pět sekund po vypršení trestu rakouský brankář Michael Ossimitz nedokázal zachytit dorážku Martina Joppy. Uteklo patnáct vteřin a další slovenský legionář v dresu LAPPu Marián Ligda svou tečí zvýšil na 3:0.

Povedený poločas nekončil. Ke konci zvýšil na 4:0 Zdeněk Krupička, načež na jeho gól navázal před pauzou ještě Martin Joppa – 5:0.

Více než pětistovka diváků se dožadovala dalších gólů, dočkala se už ale jen jednoho. Hned v prvních vteřinách po pauze dokonal hattrick Martin Joppa.

Za nevšední atmosféry nakonec hráči SHK LAPP Zlín dokráčeli pro vítězství i s nulou v obraně. Další duel čeká domácí dnes od 16:05 s Italským týmem South Tyrol Eagles.