Valašský zpravodaj ze ZPH v Soči Erik Fojtík neděle 9. března

09.03.2014 22:09

Dnes, v neděli 9.3., jsme opět otvírali ranním zápasem turnajový den. Naším soupeřem bylo Švédsko, proti kterému máme za poslední léta pozitivní skóre. Jenže už od úvodních minut bylo znát, že Švédové nám nedají kousek ledu zadarmo a srdnatě se bránili českým atakům. Utkání bylo až na pár akcí, plně v naší režii , bohužel nám chyběl klid v zakončení. Hra byla až do 3. třetiny bezgólová, pak se podařilo Palátovi v 37 minutě zachytit puk u mantinelu a z otočky vystřelit. Puk si srazil do vlastní brány švédský obránce Holm a tím jsme se ujali vedení. Za 4 minuty na to opět hráč Holm, po zatáhnutí puku za bránu, najel před českého golmana a poslal prudkou střelu do české brány a tím srovnal na 1:1. Do konce zápasu se nerozhodný stav nezměnil a tak jak včera bylo nutné prodlužovat. V nastaveném času branky nepadly a tak rozhodovaly samostatné nájezdy. Vápeníkovi se podařilo všechny nájezdy zneškodnit. Českému týmu se podařilo skórovat až v posl. nájezdu, a to Krupičkovi, a tím nám zajistil výhru 2:1. "Tento výsledek není to, co si tým představoval, byli to povinné tři body a máme dva. V zápasu s Kanadou nás budou tyto zaváhání mrzet"  řekl útočník Fojtík.

Autor: Erik Fojtík