Sparta porazila Zlín 0:2 a vynutila si 3. rozhodující zápas

16.02.2014 06:33

Již v sobotu se mohli zlínští sledgehokejisté radovat ze zisku bronzových medailí, avšak po nevydařeném utkání jim nezbývá než se připravit na 3. rozhodující utkání, které se odehraje neděli tj.  16.2.2014 ve zlínské PSG aréně od 11:15 hod.

V dnešním utkání Zlín nezačal vůbec špatně. Od počátku utkání se hra nastěhovala před sparťanskou branku. Zlín si vytvořil několik dobrých šancí, ale všechny pokryl výborně chytající Vápenka. Sparta se do útoku dostala pouze výjimečně, avšak podařilo se jí skórovat už z druhé větší šance. Němec našel ve středním pásmu Krupičku, který v čase 10:09 ujel zlínským obráncům a brankář Molek se po jeho kličce stačil pouze ohlédnout a Sparta vedla 0:1. Obdržená branka vyburcovala Zlín k většímu náporu, hráči se zlepšili v kombinaci, ale střelecké pokusy vždy zablokovali hráči Sparty, kteří se po vstřelené brance stáhli před svého brankáře. Velkou šanci srovnat stav utkání dostal Zlín na začátku druhé třetiny, kdy rozhodčí vyloučil faulujícího Zapletala za držení. Tuto přesilovku sehrál Zlín výborně, bohužel však ani jedna střela si nenašla cestu na záda brankáře Vápenky. V polovině zápasu se domácí kapitán Hábl nešťastně srazil se Zapletalem a opustil ledovou plochu v doprovodu lékaře domácího Zlína. Ten poté potvrdil obnovení zranění z předchozích zápasů a kapitán Hábl již do zbytku utkání nezasáhl.  Tým Sparty si přesilovou hru vyzkoušel na konci 2. třetiny, kdy byl vyloučen David Palát za hrubost. Oslabení přestál Zlín bez úhony a mohl tak dál pokračovat v dobývání sparťanské branky. V poslední třetině Sparta pouze kontrolovala výsledek odvracela útoky Zlína. Minutu před koncem utkání Zlín odvolal brankáře a zkusil hru v 6 hráčích. Po vyhraném buly se Zlín dostal opět ke střele, tu ale brankář Vápenka vyrazil, Kvoch rozehrál na volného Krupičku a ten z poloviny hřiště trefil prázdnou zlínskou branku zvýšil 40 vteřin před koncem utkání na konečných 0:2. Sparta tak srovnala stav série o 3. místo na 1:1 a tak o bronzu se rozhodne, až v neděli.

Autor: Kamil Šnajdar