Sezónu gólově otevřel služebně nejstarší hráč ligy a zároveň svým hattrickem přispěl k výhře v Litvínově

24.09.2016 23:50

Zlínští sledge hokejisté vstoupili do E.P.C. Management České sledge hokejové ligy úspěšně. V Litvínově sice první dvě třetiny nedokázali svou jasnou převahu proměnit ve vícebrankový náskok, zápas však měli ve svých rukou neustále a nakonec berou tři body za výhru 8:0. Brankář Molek si tak na úvod připsal čisté konto.

Litvínov – Zlín 0:8 (0:1, 0:1, 0:6)

Sestava Litvínova: Kokeny (40. Weser) – Štiber, Záluský, Ulmann – Veselý, Žižka, Bláha, Očenášek (C), Synek, Resch, Matthes.

Sestava Zlína: Molek (Matoušek) – Julina, Šafránek, Hábl Z. (C) – Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, Hábl D., Slováček, Joppa, Rauš.

Branky a nahrávky: 15. Julina (Z. Hábl, Ligda), 30. Joppa (Julina, Ligda), 33. Hábl Z. (Joppa, Ligda), 36. Šafránek, 37. Palát (Rauš), 40. Julina (Šafránek), 44. Julina (Palát), 45. Palát.

Statistika: Vyloučení: 0:2 Využití: Bez V oslabení: Bez. Střely: 2:48 (0:16, 2:15, 0:17) Vyhraná buly: 14:42.

Hráči SHK LAPP Zlín na ledě dominovali od úvodního buly, pouze však chyběly góly. Ten první vsítil pět sekund před první sirénou služebně nejstarší hráč ligy Pavel Julina. Po úvodních patnácti minutách byl počet střel 16:0 pro Zlín, na branky ale jen 1:0.

Prostřední dějství se neslo ve stejném duchu. Jediná šance domácích skončila střelou nad branku. Celkově ve druhé části LAPPáci vypálili patnáctkrát oproti dvěma pokusům soupeře, prosadili se však jen jednou. Opět v posledních vteřinách periody uspěl Martin Joppa.

Zvonily tyče, břevna… A až ve třetí třetině to tam konečně začalo Moravanům pořádně padat. Postupně se prosadil Zdeněk Hábl, Zdeněk Šafránek, dvakrát David Palát a hattrick dokonal Pavel Julina. Zlín tedy poklidně před jedenácti zlínskými fanoušky, kteří vážili tuto cestu, zvítězil 8:0.

První dvě třetiny byly katastrofické, přizpůsobili jsme se totiž soupeřově laxní hře. Nikam jsme nespěchali, útok byl strašný,“ upozornil Pavel Julina na to, že pět gólů obstarali obránci. „Litvínovu navíc zachytal parádně brankář. Až ve třetí třetině se hrálo úplně jinak, zrychlili jsme hru a začali kombinovat. Zkrátka jsme se odpoutali od jejich hry a začali hrát svůj hokej,“ řekl tříbrankový Pavel Julina.

Zlínští hráči se na zítřejší duel přesunují do Karlových Varů, kde bude od 11:30 k vidění repríza loňského finále.