Překvapivě snadné… Zlín porazil Pardubice vysoce 9:2

08.10.2016 22:42

Sledge hokejisté SHK LAPP Zlín ve třetím kole E. P. C. Management ligy rozstříleli vysoce 9:2 Pardubice. V repríze finále z roku 2014 si domácí počínali až nečekaně snadně a od prvních minut střetnutí dominovali. Další duel čeká Lappáky již v neděli proti Olomouci.

Zlín – Pardubice 9:2 (4:1, 3:0, 2:1)

Sestava Zlína: Molek – Julina, Šafránek, Z. Hábl, Stodůlka, Palát, Ligda, D. Hábl, Slováček, Joppa, Rauš.

Sestava Pardubic: Boček – Kolek, Štěpják, P. Kubeš, Michalec, Horníček, J. Kubeš, V. Buhr, Hering, Doležal, Kořínek, R. Buhr, Chudomský.

Branky a nahrávky: 3. Joppa (Zdeněk Hábl), 6. Julina (Šafránek), 10. Ligda (Šafránek), 11. Joppa (Zdeněk Hábl), 22. Palát (Joppa), 29. Julina (Šafránek), 30. Palát (Slováček), 35. Joppa (Šafránek), 37. Ligda (David Hábl) – 11. Pavel Kubeš, 45. Pavel Kubeš (Hering).

Statistiky: Vyloučení: Bez V oslabení: Bez Využití: Bez Střely na branku: 27:19 (10:6, 13:8, 4:5) Vyhraná vhazování: 19:12 Nejlepší hráči: Martin Joppa – Pavel Kubeš.

Již první minuty ukázaly, jakým směrem se bude zápas odvíjet. Mustangové byli neškodní a LAPP toho využíval. Ve třetí minutě uspěl z předbrankového prostoru Martin Joppa, za tři minuty jej následoval ránou od modré čáry Pavel Julina. Na 3:0 zvýšil za pomocí tyčky Marián Ligda, jehož gól následovala další trefa Martina Joppy.

Na soupeře jsme hned od začátku vyběhli a on tempo nestačil zachytit,“ pochvaloval si po zápase Martin Joppa. Mustangové do pauzy zvládli alespoň snížit zásluhou Pavla Kubeše, jehož gólu však bylo docíleno z ofsajdu. Branka ale platila.

Úvod prostředního dějství byl klidnější, a to až do 22. minuty. To nejprve netrefili poloprázdnou branku Zdeněk Hábl s Palátem, načež však pátý gól Zlína vsítil právě David Palát. Poté ve velkých šancích selhali oba Háblové i Joppa.

Ve 25. minutě hry přišel podstatný okamžik. Pardubický gól nebyl uznán pro posunutou branku, načež o minutu později Molka zachránilo břevno. A tak místo stavu 5:3 to bylo 6:1, uspěl podruhé v zápase Pavel Julina. A ještě před přestávkou uspěl taktéž podruhé v duelu David Palát – 7:1.

Ve třetí patnáctiminutovce bylo mnoho šancí, jenom zlomek z nich ale skončil gólově. Za Zlín dokonal hattrick Martin Joppa a podruhé v zápase skóroval také Marián Ligda, na konečných 9:2 snížil Pavel Kubeš.

My jsme byli na zápas dobře připraveni, soupeř nám navíc dovolil hrát naši hru, takže jsme si tvořili šance a skórovali,“ těšilo Martina Joppu, jenž si v zápase připsal hattrick a jednu asistenci. „Hattrick samozřejmě potěší, ale je to podíl celé pětky,“ dodal skromně Joppa.