Denní souhrn 4.9. 2015

05.09.2015 08:06
Druhý den mezinárodního turnaje ve sledge hokeji Lapp Cupu načal zápas ruského Orenburgu a rakouského Carinthian Steelers. Druzí jmenovaní ani napotřetí ve skupině nezabodovali, prohráli totiž 1:3. Ve druhé skupině skončili bez bodu zase němečtí Bremer Pirates, kteří padli s Oslem 0:4. V 10:40 šli na řadu domácí zástupci. Vyrovnaný přímý boj o první místo ve skupině B v první půli gól nepřinesl, v té druhé ale švédský celek Malmö vyhrál 2:1. Konečné pořadí v A skupině rozuzlil zápas Fenixu Moskva a South Tyrols Eagles, který skončil po nájezdech 1:0 pro Rusy.

Již ve vyřazovacích bojích Oslo porazilo rakouské Oceláře 5:1, Orenburg si poradil s Bremerem 6:2. Semifinále šlo na řadu v 17 hodin. Zlín se utkal s Fenixem Moskva, ovšem o zápasu rozhodla čtvrtá a pátá minuta, kdy se ruský celek radoval třikrát. V druhé půli přidal další čtyři branky a do finále postoupil po výhře 7:0. Poslední zápas pátečního dne svedl utkání Malmö a South Tyrols Eagles. Druzí jmenovaní zvítězili 4:0 a zítra od budou s Moskvou hrát finále. Souboj o třetí místo opět mezi Zlínem a Malmö začne v 10:40. V 9:20 se o páté místo utká Orenburg s Oslem, od osmi si o sedmou příčku zahrají Bremer a Carinthian.